Sobota 16. října. Svátek má Havel.

Bitcoin zaznamenal v listopadu největší propad od dubna 2011

Investice 04.12.2018 | 16:57 0 Komentářů

Hodnota nejznámější kryptoměny bitcoinu postupně klesá prakticky celý letošní rok. V listopadu se bitcoin propadl o 37 procent a dostal se tak na nejnižší hodnotu za posledních sedm let. Vyplývá to z údajů jednotlivých kryptoměnových burz.

Bitcoin se vyšplhal na své historické maximum na konci loňského roku, kdy se obchodoval za 20 tisíc dolarů. Následně ale začal bitcoin ztrácet hodnotu a v létě letošního roku se jeho cena ustálila kolem šesti až sedmi tisíc dolarů. Během listopadu ale přišel opět zvrat a bitcoin začal opět oslabovat z 6 450 dolarů na 5 530 dolarů.

Na konci listopadu se bitcoin propadl dokonce pod hranici čtyř tisíc dolarů a minulý týden se prodával za 3 620 dolarů. Od začátku letošního roku bitcoin oslabil již o více než 70 procent a v porovnání s maximem z loňského roku odepsal dokonce 80 procent. V úterý se bitcoin obchodoval kolem 4 060 dolarů.

Další vývoj kurzu kryptoměny se dá jen těžko předvídat. Analytik Karpják přesto poukazuje na dvě důležité události, ke kterým došlo krátce před oslabením kryptoměny. Podle něj mohlo jít o manipulaci s kurzem. „První byl fork měny bitcoin cash (rozdělení virtuální měny na dvě, pozn. red.) na bitcoin cash SV a bitcoin cash ABC a druhou propad bitcoinu pod hranici 6000 dolarů, přičemž máme za to, že rozhodně nejde o náhodu, ale o promyšlenou manipulaci,“ uvedl analytik.

„V předvečer forku někdo zadal do sítě několik stovek tisíc transakcí během několika hodin a začal masivně prodávat bitcoiny. To v kombinaci s pokračující nedůvěrou k měně tether a burze Bitfinex způsobilo masivní pád ceny, který byl okamžitě využit v rámci aktuálního sporu mezi různými verzemi bitcoin cash,“ dodal analytik.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.