Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Bitcoin slaví 10 let: Příznivci věří, že částečně převezme roli zlata

Investice 03.01.2019 | 16:31 0 Komentářů

Přesně před deseti lety vznikl první článek řetězce uchovávající bitcoinové transakce. Příznivci bitcoinu věří, že bitcoin převezme ve finančním světě podobnou roli, jakou má v současné době zlato.

Bitcoin vznikl jako alternativa nefunkčního bankovního systému. Avšak i někteří optimističtí investoři přiznávají, že k tomu má bitcoin ještě daleko. Bitcoinu přesto nahrává jeho nezávislé fungování a omezené množství mincí.

„Jsme ve fázi, kdy z trhu mizí ‚hejlové‘, ti, kteří kryptoměnám nikdy tak úplně nevěřili nebo nerozuměli a vkládali do nich peníze víceméně hlavně proto, aby bezpracně vydělali na euforické vlně nebo aby se zbavili tísnivého pocitu, že jim cosi uniká. Domnívat se ale, že dny bitcoinu jsou definitivně sečteny, je velmi předčasné,“ uvedl analytik Czech Fund Lukáš Kovanda.

„Jsme pořád ještě na začátku, ale za 20 let může bitcoin přinést tak zásadní změnu, jakou představoval Internet,“ tvrdí pro Bloomberg zakladatel poradenské společnosti CryptoOracle Lou Kerner. V minulosti bylo jediným spolehlivým nástrojem dlouhodobého zachování kupní síly zlato. To se ale podle Lou Kernera změní a část hodnoty trhu se zlatem se postupně přesune do virtuální měny.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.