Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Bitcoin se oklepal a míří nahoru

Investice 20.02.2018 | 10:21 0 Komentářů

Za poslední dva týdny se cena nejrozšířenější kryptoměny zvýšila o více než tři čtvrtiny na 11 tisíc dolarů. Bitcoin se 6. února propadl na tříměsíční minimum, ale pak začal sílit.

Bitcoin nemá žádnou fundamentální hodnotu a jeho cena je odvozena jen od důvěry lidí. Na aktuálním vývoji je patrné, že se důvěra postupně vytrácí a cena bitcoinu padá doslova volným pádem,“ napsal před dvěma týdny například hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Jenže za 14 dní je všechno jinak, bitcoin už v pátek odpoledne překonal hranici 11 tisíc dolarů. K růstu mu také pomohla zpráva o neznámém obchodníkovi, který mezi 9. a 12. únorem nakoupil bitcoiny celkem za 400 milionů dolarů (8,2 miliardy korun).

Někdo to může vnímat tak, že se bitcoin vrací tam, kde byl v minulosti. Ale je třeba si uvědomit, že ještě 17. prosince byla cena 20 tisíc dolarů. Tehdy se skutečně jednalo o bublinu, která byla mimo jiné motivovaná až masáží některých médií. Poté co bublina praskla, pád o 70 procent totiž nelze nazvat jinak, se trh položil. Teď už jsme ve fázi dalšího vývoje,“ říká nyní Křeček.

Na trhu s kryptoměnami je podle něj všechen vývoj oproti standardním kapitálovým trhům zrychlený, i oklepání se z pádu proto proběhlo rychle.

Teprve se ukáže, zda se bitcoin vrátí zpět na prosincových dvacet tisíc dolarů. Záleží také na tom, nakolik se naplní obavy investorů z regulace kryptoměn. „Jsou investoři, kteří spekulují na další růst, reálná hodnota bitcoinu i dalších virtuálních měn je ale významně nižší než stávající tržní cena. Je možné, že cena bude kolísat nejen nahoru, jako v posledních dnech, ale opět také směrem dolů,“ řekl Křeček.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.