CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

03. 04. 2019

1 komentář

Bitcoin překonal hranici 5 000 dolarů

 

Hodnota bitcoinu se včera na krátko přehoupla za hranici 5 000 dolarů (zhruba 115 000 korun). Za touto hranicí se bitcoin naposledy nacházel loni v polovině listopadu. Společně s bitcoinem posílily po třech měsících stability i další digitální měny. 

Důvody zhruba pětinového posílení bitcoinu nejsou známé. Někteří analytici se ale domnívají, že vlnu transakcí spustila velká objednávka anonymního kupce. Na burze Bitstamp se bitcoin prodával až za 5 080 dolarů, následně ale hodnota bitcoinu poklesla na 4 800 dolarů a v současné době se obchoduje těsně pod hranicí pěti tisíc dolarů.

Po divokých měsících byl letošní rok na poli kryptoměn poměrně klidný. Kurz bitcoinu se před včerejším posílení pohyboval mezi 3 300 a 4 200 dolary. Podle šéfa londýnské firmy BCB Oliver von Landsberg-Sadie mohla výkyv způsobit jedna objednávka ve výši zhruba 20 000 bitcoinů v hodnotě asi 100 milionů dolarů, která se uskutečnila na americké burze Coinbase a Kraken a Lucemburské Bitstamp.

Hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda uvedl, že investice do bitcoinu dosáhly během necelé hodiny téměř 400 miliard korun. Důvodem výkyvu by podle něj mohl být i pondělní aprílový žertík. „Na jednom z méně významných finančních zpravodajských serverů se objevila informace, že americká Komise pro burzy a cenné papíry schválila první burzovně obchodovatelný bitcoinový fond. Pokud by se tak stalo, bitcoin by se zpřístupnil masové investorské veřejnosti, což by podpořilo investice do něj a tedy jeho cenu. Nic takového se ale zatím neděje. Jednalo se opravdu o aprílový žertík,“ uvedl Lukáš Kovanda.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bitcoin ruským oligarchům moc nepomůže

Kryptoměny mají být nezávislé na státních regulátorech, což může být pro mnohé výhoda, ale pro jiné zase riziko. Diskuse kolem nich se objevily také v souvislosti s Ruskou agresí na Ukrajině a na ní reagujícími sankcemi. Jak se ale ukazuje, bitcoin starosti […]

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

22. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.