CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

31. 01. 2022

0 komentářů

Bitcoin a ethereum získávají zpět ztracené pozice

 

Kryptoměny se v minulém týdnu začaly pomalu vracet zpět, přičemž bitcoin i ethereum získaly zpět část ztracených pozic po prudkých propadech v předchozích týdnech. 

Bitcoin zahájil minulý týden obchodováním nad hranicí 35 000 amerických dolarů, ale v pondělí klesl na téměř 33 000 dolarů. Od tohoto nejnižšího bodu však kryptoaktivum zahájilo jakési zotavování, přičemž v pondělí v závěru obchodování výrazně vzrostlo nad 37 000 dolarů a v úterý dosáhlo vrcholu nad 38 000 dolarů. Od té doby si krypto aktivum drží svou hodnotu v rozmezí 37–38 tisíc dolarů.

Ethereum mezitím prošel během týdne volatilnější cestou, když v pondělí dosáhl minima pod 2200 amerických dolarů a ve středu se vyšplhal nad 2600 dolarů. Nyní se tato kryptoaktiva ustálila a obchoduje se v rozmezí 2500 až 2600 dolarů.

Poskytovatel krypto úvěrů začíná přijímat zástavy v podobě NFT

Společnost Genesis uvedla, že hodlá přijímat non-fungible tokeny (NFT) jako záruku půjčky a derivátových obchodů. Genesis je jednou z předních institucionálních krypto investičních platforem. Firma říká, že již drží některé vybrané NFT zástavy klientů.

Vedoucí obchodování s deriváty na platformě uvedl, že firma bude k používání této technologie proti půjčkám přistupovat „velmi konzervativně“. Využívání záruk jako ochrany proti selhání úvěrů ze strany velkých finančních firem není nic neobvyklého, ale zavedení využívání NFT je významným krokem k potvrzení významu tohoto odvětví, které v posledním roce zaznamenalo explozivní růst.

REKLAMA

Společnost Genesis v posledních třech měsících roku 2021 uzavřela úvěry v hodnotě 50 miliard dolarů, což dokládá obrovský rozsah potenciálu NFT jako zástavy.

Belgický politik bude brát plat v bitcoinech

Belgický poslanec Christophe De Beukelaer prohlásil, že bude každý měsíc převádět svůj plat na bitcoin. Poslanec bude využívat platformu Bit4You k převodu svého platu ve výši 5500 eur na BTC. De Beukelaer uvedl, že svým rozhodnutím ukládat svůj plat do kryptoaktiva následuje příklad starosty New Yorku. Politik doufá, že tento krok pomůže propagovat Brusel a Belgii jako evropské krypto centrum.

De Beukelaer je prvním evropským politikem, který prohlásil, že chce svůj plat dostávat v kryptoměnách, ale navazuje tak na příklad newyorského starosty Erica Adamse a starosty Miami Francise X. Suareze.

De Beukelaer se k tomu vyjádřil v příspěvku na svém blogu: „Jsem první v Evropě, ale ne na světě, kdo si chce takovýmto přístupem posvítit na kryptoměny.“

REKLAMA

MMF pokračuje ve válce slov se Salvadorem

MMF prohlásil, že používání bitcoinů jako zákonného platidla v Salvadoru ohrožuje stabilitu země. Tento středoamerický stát přijal bitcoin jako oficiální měnu jako první na světě v září loňského roku, přičemž IMF tento krok vedený prezidentem Nayibem Bukelem ostře kritizoval.

Podle MMF jsou s používáním BTC spojena „velká rizika“ pro „finanční stabilitu, integritu a ochranu spotřebitelů“. Organizace vyzvala Salvador, aby zúžil rozsah svého projektu a zrušil status kryptoměny jako zákonného platidla. Bukele se však vzepřel a země pokračuje v nákupu BTC, přičemž nedávno nakoupila dalších 410 tokenů, když ceny na širším trhu klesly.

Autor: Simon Peters analytik trhů s kryptoměnami ve společnosti eToro

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.