Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Bílý nálet na Česko. Automatů na mléko budou stovky

Investice 05.05.2010 | 13:44 0 Komentářů

Zemědělci hájí syrové mléko, počet automatů má za rok a půl vzrůst sedminásobně

Praha – Velkou osvětovou ofenzívu ve prospěch syrového mléka z automatů chystá Agrární komora České republiky. Na jejím konci může stát v Česku koncem příštího roku až tisíc přístrojů na prodej mléka „ze dvora“. Tedy sedmkrát víc než dnes, kdy jich je v zemi 140.
Zároveň chce Agrární komora udělat průzkum mezi prodejci mléka v automatech, jak moc je poškodily únorové výroky hlavního hygienika, který varoval před možnými riziky syrového mléka. Podle výsledků ankety pak proti němu zváží případné „právní kroky.“
Agrárníci chtějí pomocí své kampaně podstatně rozšířit prodejní model, který zvlášť menším chovatelům dává velké výhody oproti obchodování s nadnárodními řetězci a zpracovateli mléka. Firma Toko, která v Česku prodala 117 automatů, považuje ještě letos za „reálné“ jejich rozšíření na 400 kusů. 
Degustace v každém kraji
„Začne to pilotní tiskovou konferencí dodavatele automatů firmy Toko ještě v květnu v Praze. Následovat budou konference Agrární komory ve všech krajích,“ přiblížil prezident Agrární komory Jan Veleba. Odborníci na výživu na nich budou podle něj informovat o vlastnostech syrového mléka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.