Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

BIG EXPERT – Příští týden nás ještě čekají výsledky FORTUNY a ERSTE

Investice 30.10.2015 | 16:24 0 Komentářů

Poslední říjnový týden se na pražské burze nese ve znamení konsolidace. Hladina 980 bodů vládne jednoznačně tomuto týdnu, ačkoliv ve srovnání se západními trhy a rally z minulého týdne by se index PX v následujících týdnech mohl přehoupnout přes hladinu 1000 bodů.

České akcie

Michal Chrvala

Poslední říjnový týden se na pražské burze nese ve znamení konsolidace. Hladina 980 bodů vládne jednoznačně tomuto týdnu, ačkoliv ve srovnání se západními trhy a rally z minulého týdne by se index PX v následujících týdnech mohl přehoupnout přes hladinu 1000 bodů.

Tahouny růstu by se mohly stát akcie elektrárenské společnosti ČEZ a Komerční banky. ČEZu se podařilo vymanit z prodejního tlaku a odrazit se od 480 korun. Růst by mohla podpořit informace o vrácení části daně ve výši 3,8 mld. korun, což může představovat signál k zachování dividendy ve výši 40 korun. Prostor k posílení z mého pohledu mají akcie ČEZ k hranici 550 korun.

Komerční banka zatím líně osciluje mezi 5 100 a 5 200 korunami za akcii. Hybnou silou by mělo být zveřejnění hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí 2015, a to 5. 11. 2015 v 7:00.

Tento týden své hospodářské výsledky prezentovala mediální CETV. I když svými čísly zaostala za očekáváním trhu, oživení v České republice a na Slovensku může v dlouhodobějším horizontu akcie opět dostat k metě 70 korun za akcii.

V příštím týdnu kromě Komerční banky zveřejní své hospodářské výsledky ještě Fortuna (5. 11. 2015) a Erste Group Bank (6. 11. 2015).

Zahraniční trhy, měna

Martin Pecka, Generali Investments CEE, obhospodařovatel fondů ČP INVEST investiční společnosti

Tento týden byl relativně nabitý událostmi, když jednoznačný prim hrálo zasedání americké centrální banky, které se uskutečnilo v polovině týdne. FED si na něm nechal otevřená vrátka pro zvýšení úrokových sazeb ještě tento rok, což vzhledem k holubičím signálům přicházejícím v uplynulých týdnech znamenalo, že trhy byly nuceny navýšit pravděpodobnost prosincového zvýšení sazeb z 32 % na 48 %. Výsledky zasedání centrálních bankéřů, tak výrazně podpořily dolar a stály i za růstem výnosů amerických dluhopisů.

Z Evropy nadále přicházejí relativně příznivé makroekonomické signály, když se na slušných úrovních udržely indikátory spotřebitelské důvěry. Obavy spojené se skandálem týkajícím se automobilky Volkswagen, se tak nepotvrdily.

Co se týká koruny, tak ta se během týdne pohybovala v úzkém pásmu kolem 27,10 CZK/EUR, když se (i díky svátku uprostřed týdne) obchodovala se bez velkých výkyvů. Na trhu českých státních dluhopisů pokračoval pozitivní vývoj, neboť přebytek korun v domácím finančním systému (generovaný převážně spekulacemi na posílení koruny), stále tlačí na pokles výnosů českých státních dluhopisů. A i když to není hlavní scénář, tak znovu objevily spekulace o snížení základní úrokové sazby do záporného teritoria, což samozřejmě také nahrává dluhopisovým trhům.

clipboard0875

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.
*  Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů).    * *  Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období.  
* * Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala/, Jiří Zendulka/BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík/CYRRUS, Jan Bureš/Poštovní spořitelna, Martin Pecka, Daniel Kukačka, Patrik Hudec/Generali Investments CEE, obhospodařovatel fondů ČP INVEST, Libor Stoklásek/GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček/Roklen360, Aleš Charvát/UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, Jaroslav Brychta/X-Trade Brokers

Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.