Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

BIG EXPERT – Několik růstových příběhů by se našlo

Investice 20.03.2015 | 10:25 0 Komentářů

Během posledního měsíce se pražské burze podařilo vymanit z prostoru pod hranicí 1000 bodů a již čtvrtý týden setrvává nad tímto psychologickým milníkem. Z technického pohledu se hladina 1040 bodů stala pro tuzemský „benchmark“ tvrdým oříškem.

Karel Kabelka, GRANT CAPITAL

Během posledního měsíce se pražské burze podařilo vymanit z prostoru pod hranicí 1000 bodů a již čtvrtý týden setrvává nad tímto psychologickým milníkem. Z technického pohledu se hladina 1040 bodů stala pro tuzemský „benchmark“ tvrdým oříškem.

Při pohledu na domácí akciový peloton můžeme vidět několik paralelně se vyvíjejících příběhů. Zdá se, že svou spanilou jízdu z 600 na 700 Kč ukončily akcie Pegas Nonwovens. Maxima na úrovni 710 Kč vystavila stopku a výraznější potenciál akcie zřejmě v následujících týdnech nenabídne. Velice podobně se zachovaly akcie „populárního tabáku“, které zaznamenaly odraz od 9600 Kč a vytáhly se až nad 11300, kde jeho spanilá jízda také zřejmě skončila.

Pro některé investory mohlo být překvapením, že akcie ČEZ prorazily rezistenci na úrovni 600 Kč a posunuly se výše, aktuálně 620 Kč. Ovšem hledat další potenciál růstu při klesajících ziscích a neustále „nerostoucí“ ceně silové elektřiny bude velice obtížné. Nezbývá než popřát firmě hodně úspěchů v nové akviziční vlně, která by mohla její hodnotu navýšit. Management se jistě bude snažit, aby výsledek nedopadl ala „Balkán“.

Dalším příjemným příběhem byl pohyb akcií Erste Bank. Ze svých letošních minim na úrovni 530 Kč dokázaly akcie posílit o plných 25 %. Stopku vystavila až hranice 660 Kč. Ve světle rostoucích problémů v rakouském bankovním sektoru očekávám návrat na úroveň 570 Kč a příliš atraktivně tento titul nevnímám.

Možnou nákupní příležitostí se jeví pokles akcií společnosti Fortuna o 30 %. I přes poměrně slabé hospodářské výsledky a nejistým výhledem do budoucna se cena 100 Kč jeví jako perspektivní ve střednědobém výhledu.

Posledním, za zmínku, stojícím příběhem jsou akcie Telefonica O2. Po zprávách o rozdělení společnosti investoři propadli panice a stáhly akcie až pod 180 Kč, aby se po zprávách o dividendě ve výši 13 Kč vyšplhaly nad 200 Kč. Osobně jsem přesvědčen, že ze strany majoritního akcionáře – PPF bude pokračovat snaha o získání dominantního akcionářského podílu s cílem vytěsnit zbývající akcionáře.

Pro následující dny a týdny příliš možností levně nakoupit na pražské burze nevidím.

clipboard0625Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

* Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období.  

* * Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala/, Jiří Zendulka/BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík/CYRRUS, Jan Bureš/ERA Poštovní spořitelna, Martin Pecka, Daniel Kukačka, Patrik Hudec/Generali PPF Asset Management, obhospodařovatel fondů ČP INVEST investiční společnosti, Karel Kabelka/GRANT CAPITAL, Jan Mach, Radek Pavlíček/Roklen360, Dušan Jalový/UniCredit Bank Czech Republic, Jaroslav Brychta /X-Trade Broker

Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.