Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

BIG EXPERT – Centrální banky zůstávají hybatelem trhů

Investice 23.01.2015 | 16:45 0 Komentářů

Bude pražská burza reagovat na ECB, spíše na oživení ekonomiky. Pokud někdo věří, že ekonomika poroste, je čas něco koupit. V tom případě ideálně ERSTE BANK a CETV. Oba tituly mají nejlepší nastavení na růst.

České akcie

Dušan Jalový, UniCredit Bank Czech Republic

Bude pražská burza reagovat na ECB, spíše na oživení ekonomiky. Pokud někdo věří, že ekonomika poroste, je čas něco koupit. V tom případě ideálně ERSTE BANK a CETV. Oba tituly mají nejlepší nastavení na růst. Pokud ovšem růst nebude, budeme nadále přešlapovat a ECB nám nepomůže. Pozitivně může na pokles cen ropy reagovat ještě stále Unipetrol a také PEGAS NONWOVENS. Ten je i částečně brán jako dividendová záležitost, takže aktuálně positive!

Zahraniční trhy

Jaroslav Brychta, X-Trade Brokers

Máme za sebou týden, který pravděpodobně situaci na finančních trzích ovlivní na dlouhé měsíce dopředu. Týden, ve kterém se Evropská centrální banka odhodlala zahrnout do svého programu kvantitativního uvolňování i nákupy státních dluhopisů a ve kterém celkovou měsíční expanzi své bilance navýšila na 60 miliard euro. Přičteme-li k celkové částce také uvolňování v Japonsku, dostáváme se na 120 miliard dolarů měsíčně, což je ještě o 40 mld. více než v době, kdy světové burzy držela nad vodou pouze americká centrální banka svým třetím kolem kvantitativního uvolňování. Pro trhy se proto do nadcházejících měsíců může jednat o výraznou vzpruhu, která zřejmě opět přispěje k celkovému snížení volatility a averze vůči rizikovým aktivům.

Pro euro se zároveň uzavírá jedna velká kapitola, která byla na finančních trzích dominantním tématem od května minulého roku. Na co se tedy obchodníci zaměří teď? V nejbližší době rozhodně na situace v Řecku. V zemi již o víkendu proběhnou předčasné volby, které mají potenciál ještě výrazně rozpohybovat nejen evropské akciové indexy, a to obzvláště v případě, pokud by Alexis Tsipras dokázal získat pod svou kontrolu většinu v 300 členném řeckém parlamentu. V delším horizontu však bude klíčovým především téma utahování měnové politiky v USA a i v tomto ohledu může být příští týden nadmíru zajímavý, když bude ve středu večer letos poprvé zasedat nad sazbami americká centrální banka.  

clipboard0561

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

* Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období.  

* * Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala/, Jiří Zendulka/BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík, Dan Báča/CYRRUS, Jan Bureš/ERA Poštovní spořitelna, Martin Pecka, Daniel Kukačka, Patrik Hudec/Generali PPF Asset Management, obhospodařovatel fondů ČP INVEST investiční společnosti, Karel Kabelka/GRANT CAPITAL, Jan Mach, Radek Pavlíček/Roklen360, Dušan Jalový/UniCredit Bank Czech Republic, Jaroslav Brychta /X-Trade Brokers

Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.