Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Beztrestnost za volantem lze pojistit. Jaké jsou triky pojišťováků?

Pojištění 27.01.2017 | 08:57 0 Komentářů

Vyhnout se pokutě nebo trestným bodům pomáhá v Česku řidičům několik specializovaných firem. Stačí se za pár tisíc „pojistit“ proti odpovědnosti. Jaké praktiky používají?

K beztrestnosti stačí nahlásit jako řidiče někoho, kdo zemřel těsně po spáchání přestupku. „Jdete do krematoria a z parte opíšete jméno a údaje zemřelého. Na parte si přečtete jméno a datum narození, což stačí pro určení totožnosti. Zjistíte, že ten člověk zemřel 25. ledna, a vy jste spáchal přestupek třeba 5. ledna. Řeknete, že řídil on,“ řekl Tomáš Blecha z firmy Obhajoba řidičů.  Úřady se s takovými případy setkávají, dělat s tím ovšem nic nemohou.

Firma Obhajoba řidičů ale údajně trik s mrtvými řidiči nepoužívá., za 3 799 korun ročně pomáhá svým klientům zajistit beztrestnost. Podle jeho rad by řidič neměl souhlasit s trestem, neměl by nic podepisovat a nikdy nedávat řidičák z ruky. „Naše úspěšnost je kolem sedmdesáti procent,“ říká Tomáš Blech, který prý dokáže zpochybnit i měření radaru.

Odhalování podobných případů je problematické. „Úředníci zpravidla nemají vysokou školu, v přestupkových komisích sedí i lidé bez maturity,“ říká Radek Ondruš, právník a autor komentáře k přestupkovému zákonu, který v právu školí úředníky obcí po celé republice.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.