Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Bezpoplatkové mBank vzrostl zisk o polovinu na 240 milionů

Investice 26.03.2015 | 10:26 0 Komentářů

mBank od března změnila sazebník, většina základních bankovních služeb však zůstává zdarma.

Bezpoplatkové mBank vzrostl zisk o polovinu na 240 milionů

Praha – Internetové bance mBank stoupl loni zisk před zdaněním o 80 milionů na 240 milionů korun. Čisté bankovní výnosy vzrostly meziročně o 33 procent na 711 milionů korun. mBank dosud v Česku získala přes 534 tisíc zákazníků.

Během roku 2014 vzrostl objem úvěrů poskytnutých mBank meziročně o 29 procent na 14,5 miliardy korun. Vklady vzrostly o 21 procent na 24,6 miliardy korun. Konkrétní čísla banka nezveřejnila.

„V roce 2014 se nám na zdejším trhu dařilo zejména v produktech s vysokou marží. Například spotřební úvěry meziročně vyskočily o 50 procent a jejich růst byl nejdynamičtější za poslední tři roky,“ říká generální ředitel mBank pro ČR Pawel Kucharski.

mBank, která zahájila provoz v Česku na podzim 2007, skončila v zisku třetí rok za sebou. Až do roku 2011 byla v minusu, její kumulovaná ztráta vyšplhala nad jednu miliardu korun. Největší roční ztráty – zhruba 300 až 400 milionů korun – dosáhla v roce 2008 kvůli vysokým nákladům spojeným se začátkem působení v Česku.

Zdarma, ale s chytákem

mBank od března změnila sazebník, většina základních bankovních služeb však zůstává zdarma.

První tři výběry v měsíci z jakéhokoli bankomatu v Česku jsou nově vždy bezplatné, případné další vyjdou na 35 korun jeden. Současně ale mBank nastavila nový poplatek ve výši 29 korun za vedení karty. Ten jde „vymazat“ na nulu, pokud klient alespoň jednou za měsíc zaplatí kartou u obchodníka a zároveň takto utratí alespoň 500 korun. Druhou možností, jak nový poplatek vymazat, je sjednání jakéhokoli úvěrového produktu z nabídky mBank.

mBank sice nevybírá poplatky, ale je výrazně nevýhodná pro lidi, kteří často platí kartou v zahraničí. Podle nedávného testu serveru Měšec.cz patří k nejdražším bankám, pokud jde o přepočet kurzů.

Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.