Středa 23. září. Svátek má Berta.

Bezkontaktní platby i po aplikaci pravidel PSD2 probíhají bez problémů

Banky 24.09.2019 | 13:03 0 Komentářů

Nová pravidla pro ověřování plateb kartami ve vazbě na evropskou směrnici PSD2 (Payment Service Directive) vstoupila v platnost 14. září. Česká národní banka upozorňovala, že při bezkontaktních platbách do 500 korun mohou být některými platebními terminály tyto platby bez udání důvodů zamítnuty. Banky ani sítě terminálů však problémy neregistrují. 

„Nezaznamenali jsme žádné zvýšené požadavky na zadávání PIN ani související dotazy ze strany obchodníků,“ informoval Ondřej Holoubek, mluvčí společnosti Global Payments, která je vlastníkem sítě platebních terminálů. Zástupci Komerční banky a ČSOB potvrdili, že banky též problémy s ověřováním plateb nepociťují.

ČNB měla obavu, že platební terminály v některých obchodech nemusí být na nová pravidla připraveny. „Česká národní banka v této souvislosti upozorňuje, že při platbě fyzickou platební kartou v kamenných obchodech mohou v některých případech nastat určité komplikace,“ stálo ve sdělení ČNB pro spotřebitele. Toto sdělení vzbudilo u některých obchodníků paniku. „Poté, co si přečetli zprávy v médiích, nám někteří klienti volali a ptali se, zda jim budou fungovat terminály,“ uvedl Holoubek.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.