Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Bezkontaktně platí Češi už 91 % transakcí, ve světě nám patří druhá příčka

Investice 23.01.2018 | 16:29 0 Komentářů

Češi patří mezi jedny z největší fanoušků platebních inovací na světě. Bezkontaktně se v České republice provádí 91 procent všech karetních transakcí. To Čechy podle statistik Visa ze září 2017 staví světově na druhou příčku jen těsně za Austrálii s 92 procenty.

Meziročně pak vzrostl podíl bezkontaktních plateb v České republice o šest procent. Z našich sousedů se nám blíží nejvíce Slovensko se 74 či Polsko se 73 procenty.

Jak se bezkontaktní technologie postupně etablovala na další trzích se můžete podívat na infografice na následujícím odkazu: https://vision.visaeurope.com/Media/Images/global-contactless-heatmap-114093-46838.gif

Budoucnost pak podle Visy patří tzv. digitálním platbám, jejichž podíl roste 5x rychleji než u „fyzických“ plateb kartou.

„V České republice používá už nyní chytré telefony, tablety či nositelnou elektroniku ke správě svých financí, online bankovnictví a každodenním platbám 67 procent lidí. V Evropě je to dokonce 77 procent. Lze tak očekávat, že tento typ placení zažije minimálně stejný boom jako bezkontaktní placení. V roce 2020 bude na světě 20 miliard zařízení připojených k internetu, umožňujících provádění plateb. Objednat a zaplatit nákup přímo na displeji lednice či zaplatit za palivo na pumpě bez vystoupení z vozu tak nebude už brzy vůbec nic neobvyklého,” řekl Marcel Gajdoš, generální manažer Visa pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj: Visa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.