Pátek 23. července. Svátek má Libor.

Bezděk končí s důchody. Přestupuje do ČSOB Pojišťovny

Investice 13.05.2015 | 13:04 0 Komentářů

Pozice generálního ředitele páté největší tuzemské pojišťovny je volná od dubna.

Bezděk končí s důchody. Přestupuje do ČSOB Pojišťovny

Praha – Známý ekonom a expert na penzijní systém, který stál v čele dvou důchodových komisí, Vladimír Bezděk opouští pozici generálního ředitele Penzijní společnosti České pojišťovny a skupinu Generali a přestupuje ke konkurenci. Míří do skupiny ČSOB, která je součástí belgické KBC, a stane se šéfem ČSOB Pojišťovny. Její mluvčí Petr Milata přestup potvrdil, Bezděk v nové funkci začne působit od 1. července.

Pozice generálního ředitele páté největší tuzemské pojišťovny je volná od dubna. Ke konci března skupina ČSOB přišla o svého dlouholetého šéfa pojišťovny Jeroena van Leeuwena, který se rozhodl z osobních důvodů ze skupiny ČSOB odejít.

Bezděkův odchod z postu generálního ředitele a předsedy představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny oznámila firma dnes s tím, že Bezděk ji opouští z vlastního rozhodnutí s ohledem na novou pracovní výzvu v rámci českého pojistného trhu.

Za Bezděka Homolka

Bezděkovým nástupcem se od 1. června stane Marcel Homolka, který je nyní provozním ředitelem Penzijní spořitelny České pojišťovny. Bezděk pracoval pro Penzijní společnost České pojišťovny dva roky. Ve skupině Generali CEE Holding ale strávil celkem pět let, když předtím tři roky působil ve stejných funkcích v pojišťovně Generali Slovensko.

„Jsem velice rád, že Marcel Homolka nastupuje na tuto významnou manažerskou pozici v rámci skupiny Generali. Marcel je velmi zkušený manažer, který během své kariéry dosáhl řady výborných výsledků a jsem přesvědčený, že bude úspěšný i v řízení PSČP,“ komentuje jmenování nového šéfa Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE Holdingu a předseda představenstva České pojišťovny.

„Rád bych poděkoval Vladimíru Bezděkovi za jeho vynikající práci a přínos pro naši skupinu. Penzijní společnost České pojišťovny i aktivity skupiny v oblasti důchodů v rámci střední a východní Evropy pod jeho vedením úspěšně prošly náročným obdobím změn,“ dodal Cirinà.

Marcel Homolka začal pro skupinu Generali pracovat v roce 2008 jako ředitel klientského servisu Penzijního fondu České pojišťovny. Rok poté se stal generálním ředitelem Generali penzijního fondu a v roce 2013 byl jmenován provozním ředitelem PSČP. Svoji kariéru ve finančním sektoru zahájil v roce 2002 v českých zastoupeních mezinárodních bankovních domů. Marcel Homolka je absolventem Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.