Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Bernard loni uvařil rekordní množství piva, uspěla i novinka

Investice 23.01.2015 | 12:15 0 Komentářů

Za české hranice loni směřovala pětina produkce humpoleckého pivovaru. Přibližně polovina exportu se týkala Slovenska.

Bernard loni uvařil rekordní množství piva, uspěla i novinka

Humpolec – Rodinný pivovar Bernard v Humpolci loni uvařil rekordních 265 000 hektolitrů piva. Svou doposud nejvyšší roční produkci z roku 2013 překonal o 14,5 procenta.

Prodej piva Bernard se minulý rok zvýšil v českých restauracích a obchodech, ale také za hranicemi. „Na trhu se dobře uchytila i loňská novinka, svrchně kvašené pivo Bernard Bohemian Ale,“ řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

„Co se týče prodeje, s loňským rokem jsme spokojeni mimořádně. Když se podíváme na celý obor, tak ten rostl o jedno, maximálně dvě procenta,“ řekl spolumajitel pivovaru Josef Vávra. Sdružení přátel piva loni také vyhlásilo Pivovar Bernard Pivovarem roku, Vávra získal ocenění Sládek roku.

Svou produkci roku 2013 se pivovaru podařilo vloni překonat už v půli listopadu. Roční výroba stoupá řadu let, přesto podle Mikuláška zůstává Bernard malým pivovarem. Jeho výstav se na celkové tuzemské produkci piva podílí jen asi 1,5 procenta.

Za české hranice loni směřovala pětina produkce humpoleckého pivovaru. Přibližně polovina exportu se týkala Slovenska. Další dodávky plynuly do 30 zemí, kupříkladu do Slovinska, Ruska, Polska, Švédska a Velké Británie. „Máme zastoupení i na jižní polokouli, v zemích, jako je Mexiko a Brazílie,“ doplnil Mikulášek. Celkový loňský obrat pivovaru Bernard podle předběžných výsledků převýší 530 milionů korun proti 465 milionům v roce 2013.

Bernard prodává nepasterizované, nefiltrované a kvasnicové pivo, vaří i bezlepkový ležák pro lidi trpící celiakií. Sortiment doplňují čtyři druhy nealkoholického piva. Podle Mikuláška se Bernard v této nealko produkci řadí mezi pět až šest největších tuzemských výrobců.

Kvůli rostoucí výrobě firma pivovar postupně modernizuje. Minulý rok investoval 130 milionů korun. Další investice za desítky milionů jsou plánovány na letošek, mimo jiné se budou týkat rozšíření kvasných kapacit a nadstavby administrativní budovy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.