CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

25. 10. 2011

0 komentářů

Berlusconiho vládu může položit reforma důchodů

 


 

Řím – Předminulý pátek přestála vláda premiéra Silvia Berlusconiho jen velmi těsně hlasování o důvěře. Teď hrozí jeho kabinetu nový rozkol a zemi předčasné volby.
Protievropská Liga severu ministra pro regionální reformu Umberta Bossiho totiž oznámila, že nepodpoří připravovanou reformu penzí. Italové by podle ní měli napříště odcházet do důchodu ne v pětašedesáti, jak zní poslední legislativní úprava, nýbrž ještě o dva roky později.
Liga severu hraje v Itálii po dlouhá léta stejnou úlohu jako Strana pro svobodu známého nizozemského kritika islámu Geerta Wilderse. Brnká na xenofobní notu, vede ostrou kampaň proti přistěhovalcům, zároveň ale prosazuje politiku nakloněnou širokým lidovým masám, založenou na rozsáhlých sociálních programech.
Reforma penzí je součástí úsporného baličku, který se nyní snaží protlačit ve vládě i parlamentu ministr financí Giulio Tremonti. Balíček musí Itálie schválit do středy, kdy se v Bruselu koná závěrečné kolo summitu, na němž se má rozhodnout o dalších opatřeních, jež mají zmírnit krizi eurozóny.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *