Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Zlevňování benzinu a nafty může skončit už tento týden

Investice 05.10.2009 | 13:58 0 Komentářů

MAPA: Podívejte se na průměrné ceny ve vašem kraji

Praha – Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic už sedmý týden za sebou klesají. Litr benzinu Natural 95 v uplynulém týdnu zlevnil v průměru o 20 haléřů na 27,53 koruny, cena nafty klesla o 19 haléřů na průměrných 25,59 koruny za litr. Vyplývá to z nejnovějších údajů společnosti CCS.
„Příčinou zlevnění byl výrazný pokles cen ropy na světových trzích před 14 dny, který se u nás projevil s typickým zpožděním,“ říká analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.
V průběhu tohoto týdne by se však zlevňování mělo podle Čermáka zastavit. „Očekáváme, že cena benzínu bude stagnovat. V případě nafty bychom se mohli dočkat i mírného růstu ceny,“ upřesňuje. Minulý týden totiž cena ropy vyrazila prudce vzhůru, i když se jednalo jen o jednorázové, dále nepokračující zdražení. „Koruna oslabovala, což je pro české motoristy nepříjemná zpráva,“ dodává Čermák.
#grafika1 Nejdražší benzin je na Vysočině (28,07 koruny za litr). Následují Středočeský, Pardubický a Zlínský kraj. Praha je s minimálním odstupem až pátá. Naopak nejlevnější benzin je v Jihočeském kraji (26,98 koruny za litr).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.