Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Bentley chystá velký kabriolet. Koncept je superluxusní

Investice 19.11.2014 | 16:20 0 Komentářů

Pod kapotu tvůrci vozu namontovali dvakrát přeplňovaný osmiválcový motor s výkonem 537 koní.

Bentley chystá velký kabriolet. Koncept je superluxusní

Značka Bentley v blízké budoucnosti rozšíří svoji modelovou řadu o novou generaci velkého kabrioletu Azure. Alespoň tomu napovídá koncept vozu s označením Bentley Grand Convertible, který britská značka vlastněná Volkswagenem přiváží v premiéře na autosalon do Los Angeles.

Řada technických řešení je použita z limuzíny Mulsanne. Vůz je proto také větší, než kabriolet Bentley Continental GTC.

Pod kapotou se ocitl legendární osmiválec 6,75 litru s dvojicí turbodmychadel. Disponuje nejvyšším výkonem 537 k (395 kW) a mamutím točivým momentem 1100 Nm.

Točivý moment je přenášen prostřednictvím automatické převodovky na zadní kola.

Na interiéru si lidé v Bentley dali záležet. Tisková zpráva například zmiňuje, že použito bylo 14 pečlivě vyčiněných a barvených kůží, které jsou vzájemně spojené pokročilým dvojitým diamantovým prošíváním. To mění svoji podobu a velikost podle toho, zda je použito na sedadlech, nebo dveřních výplních. Interiér je navržen pro čtyři osoby.

Kryt složené střechy je tvořen jedním zrcadlově uspořádaným dílem z tmavého dřeva kořene ořechu. Je to vůbec největší díl svého druhu, který byl kdy ve voze Bentley použit. Kryt se vyrábí ručně. Celek pak doplňují elegantní rovnoběžné chromované linky.

Po autosalonu v Los Angeles se Gran Convertible přesune v prosinci do Miami na výstavu Art Basel, která je jednou z hlavních mezinárodních výstav moderního umění na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.