Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Bémův přítel Janoušek má spojky pro byznys až v Panamě

Investice 18.08.2009 | 12:09 0 Komentářů

Vazby lidí z firmy Botanic Finance sahají ze Střední Ameriky až do Ruska

Praha – Loni v červnu zjistila ženevská Kredietbank, že Roman Janoušek má podpisová práva k účtu firmy Botanic Finance registrované v Panamě.
V panamském obchodním rejstříku je vedená mezi akciovými společnostmi pod číslem 566285. Založena byla 4. května 2007 prostřednictvím právnické kanceláře Alemán, Cordero, Galindo & Lee, která se zaměřuje i na zakládání a správu off-shorových společností.
Základní kapitál firmy činí deset tisíc dolarů. Deset tisíc akcií o nominální hodnotě jednoho dolaru může být vydáno na doručitele nebo na jméno. Upisovateli akcií jsou Edgardo Eloy Díaz a Fernando Antonio Gil. Mezi volenými orgány představenstva je momentálně obsazen pouze post pokladníka, jímž je Andrés M. Sánchez.
Podivný pokladník
Sánchez, pokladník „Janouškovy“ Botanic Finance, se objevuje i v panamské kauze zneužití informací v obchodním styku. V říjnu 2001 byla oznámena veřejná nabídka na odkup akcií panamské společnosti Capitales Nacionales, která vlastnila téměř 60procentní podíl v pivovarnické skupině Cervecería Nacional. #infobox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.