Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Během května zbankrotovalo nejvíce společností za 2,5 roku

Investice 05.06.2019 | 15:45 0 Komentářů

Letos v květnu bylo vyhlášeno 88 bankrotů obchodních společností, 551 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 267 osobních bankrotů. Podáno bylo 110 návrhů na bankrot obchodních společností, 391 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 351  návrhů na osobní bankrot. Údaje vyplývají z dat společnosti CRIF.  

V meziměsíčním srovnání se počet bankrotů obchodních společností (OS) zvýšil o 35 a byl tak nejvyšší za posledních 2,5 roku, přesněji od listopadu 2016. Oproti dubnu se počet návrhů na bankrot obchodních společností zvýšil o 32 a byl nejvyšší za posledních 1,5 roku. Zvýšil se i počet bankrotů fyzických osob podnikatelů (FOP), a to o 159.

„V květnu jsme zaznamenali meziměsíční nárůst počtu vyhlášených bankrotů i počtu podaných návrhů, a to především u obchodních společností. Počet návrhů na bankrot obchodních společností byl druhý nejvyšší od začátku účinnosti novely insolvenčního zákona, která v červenci 2017 zpřísnila podmínky pro podání insolvenčního návrhu na obchodní společnosti s cílem zabránit šikanózním insolvenčním návrhům. I přes relativně vysoký květnový počet vyhlášených bankrotů se jejich počet dlouhodobě nadále snižuje,“ říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva CRIF – Czech Credit Bureau.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.