Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

BCPP: PX Index o 4,92 % dole, objem obchodů přesáhl 6 mld Kč

Pražská burza dnes zažila opět jeden z výjimečných obchodních dní, který probíhal ve znamení výprodejů. Během dnešního dne byly zobchodovány akcie v objemu větším než 6 miliard Kč a hodnota indexu pražské burzy se přiblížila hranici 1300 bodů.

Obchody na světových burzách vykazují v posledních dnech těžko uvěřitelnou volatilitu. Neméně výraznými výkyvy prochází také pražská burza, která během dnešního dne jednu dobu oslabila o 5,49 %. V závěru obchodování došlo k určitému zklidnění, nicméně Index PX dnes tratil 4,92 % (1 322 b.) ze své včerejší hodnoty.
Největší měrou se na tomto propadu podílely akcie společnosti ČEZ, které dnes ztratily 6,38 % ze své hodnoty. Důvodem poklesu akcií energetického gigantu byl především vývoj na celosvětových trzích s uhlím a dalšími energetickými komoditami. Daleko největší ránu však dnes utržily akcie NWR, které oslabily o celých 10,61 % a akcie developerské společnosti ECM (- 7,74, 421,5 Kč). Pod tlakem negativních zpráv z finančního sektoru USA trpěly také akcie bank. Akcie KB a Erste se dnes propadly o 4,10 % resp. 3,64 %. 

K závěrečnému zbrždění propadu pražské burzy přispěly zprávy ze Spojených států, kde hlavní indexy krátce po otevření posilují. Náladu investorů zlepšila zpráva o plánovaných krocích Lehman Brothers a vyšší odhady zisků společností FedEx a Texas Instruments.

DJIA roste o 0,25 % na 11 257 bodů, S&P 500 posiluje o 0,43 % na 1 230 bodů. Kompozitní NASDAQ si připisuje 0,53 %.

Zdroj: Akcie.cz, Fio, burzovní společnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.