Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

BCPP: Objemy akciových obchodů v roce 2007 přesáhly 1 bilion Kč

Burza cenných papírů Praha zveřejnila výroční zprávu za rok 2007. Ze zprávy mimo jiné vyplývá, že pražská burza v loňském roce zobchodovala akcie v celkovém objemu 1 013 miliard Kč.

Pražská burza dosáhla v loňském roce zisku 176 milionů Kč po zdanění (225,2 mil Kč před zdaněním). Jedná se o nejlepší výsledek v historii BCPP. "Výše dosaženého zisku příznivě ovlivněna především tržbami z obchodování včetně vypořádání, příjmy z prodeje informací a příjmy z podílu v dceřiné společnosti UNIVYC z výsledku hospodaření za rok 2006," uvádí ve výroční zprávě BCPP.

Velice dobrých výsledků v porovnání s předchozími roky dosáhla pražská burza také v objemech vypořádaných obchodů. Viz následující grafy.

Graf 1: Měsíční objemy obchodů na trhu akcií v mld Kč (2006, 2007)Zdroj: BCPP


Graf 2: Roční objemy na trhu akcií v miliardách Kč


Zdroj: BCPP


V současnosti největším akcionářem pražské burzy cenných papírů je společnost Patria Finance s 24,85 % podílem, následuje Česká spořitelna (14,67 %) a Tiger Holding Four (13,54 %).

Výroční zpráva Burzy cenných papírů Praha za rok 2007 je zpřístupněna v elektronické podobě na internetových stránkách burzy (vz07-cz.pdf).

Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.