Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

BAWAG nabízí Reverse Repo obchody

BAWAG Bank představuje tzv. Obrácené Repo obchody určené pro klienty, kteří vlastní cenné papíry a rádi by investovali dále, ale nemají dostatek volných finančních zdrojů.

BAWAG jim poskytne úvěr, který bude zajištěn převodem cenných papírů již vlastněných klientem. Úrokové sazby se u těchto obchodů pohybují od 6,5 %. Vhodnými cennými papíry pro zajištění jsou akcie obchodované v segmentu SPAD na Burze cenných papírů Praha, případně fondy v nabídce BAWAG Bank.

„Výhodou pro klienta je, že takto získá buď prostředky na další investice do cenných papírů, nebo jednoduše může peníze z úvěru použít na cokoliv chce (tj. bude se jednat o klasický neúčelový úvěr,“ vysvětluje Ing. Petr Pokorný, ředitel oddělení investic/Securities Trading. Maximální výše úvěru může být až 70 % tržní hodnoty cenných papírů klienta (dle emise a délky úvěru). „Další výhodou je, že banka u takového klienta nehodnotí jeho bonitu či finanční příjem. Klient nemusí projít klasickým úvěrovým procesem, a přesto neúčelový úvěr na cokoliv může získat,“dodává Petr Pokorný.

Zdroj: Tisková zpráva BAWAG Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.