Pátek 14. srpna. Svátek má Alan.

Banky musí letos poprvé poskytnout informace o účtech daňových nerezidentů

Investice 12.10.2017 | 17:18 1 Komentář

Státy bojují proti daňovým únikům. Banky musí letos poprvé poskytnout informace o daňových nerezidentech a jejich účtech.

„Rok 2016 je tedy prvním rokem, za nějž mají finanční instituce povinnost informace poskytnout, a to během roku 2017,“ upozorňuje Gabriela Ivanco, daňová poradkyně společnosti Mazars. České banky poskytují informace Specializovanému finančnímu úřadu ČR.

Vlastníci zahraničních účtů si poměrně často neuvědomují, že v zemi svého daňového rezidentství mají povinnost zdaňovat své celosvětové příjmy,“ říká Ivanco.

„Komerční banka za rok 2016 oznamovala zhruba dvacet tisíc klientů, daňových nerezidentů,“ říká Michal Teubner z Komerční banky a dodává: „V rámci CRS reportu byly oznámeny příjmy v řádu stovek milionů korun. Nejvyšší částky se týkaly hrubých příjmů z prodeje finančního majetku.“

„Letos budou vyměňována data za rok 2016 mezi zhruba padesáti státy, v příštím roce to budou data za rok 2017 mezi přibližně 120 zeměmi,“ uvádí mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Banky musí letos poprvé poskytnout informace o účtech daňových nerezidentů”

  1. Milos Zeling napsal:

    ahoj
    Potřebujete půjčku nebo financování, řešit své finanční potíže a realizovat svůj projekt. Jsem k dispozici všem, kteří splňují nezbytné podmínky. Nabízíme krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé půjčky a naše převody jsou poskytovány bankou k zabezpečení transakce. S pevnou úrokovou sazbou ve výši 3% za rok a za velmi výhodných podmínek dostanete půjčku bez protokolu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na této e-mailové adrese, abyste zjistili životnost vašich projektů a našli chuť života.

    E-mail: miloszelingr.uver@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.