Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Banky lákají studenty na výhodnější účty. Porovnejte je

Investice 13.06.2010 | 10:25 0 Komentářů

Podívejte na aktuální nabídku studentských účtů na českém trhu

Stejné služby jako pro běžné klienty, ale obvykle zdarma nebo za nižší cenu – to jsou speciální účty pro studenty, nabízené téměř desítkou bank. Cíl je jasný: Získat si už v raném věku klienta, který po dokončení školy může bance přinášet mnohem víc peněz (a už s běžnými poplatky) než dosud.
Oproti běžným účtům nabízejí například levnější nebo nulové poplatky za vedení konta či vydání platební karty. Podobně jako běžné účty však nabízejí jen minimální zhodnocení uložených peněz – například při sazbě 0,01 procenta se uložených 10 tisíc „zhodnotí“ za rok o pouhou korunu. Zájemci by měli porovnávat například také dostupnost bankomatů konkrétní banky, chtějí-li využít možnosti bezplatného výběru.
V grafice najdete podrobný přehled nynější nabídky osmi větších bank (ke konci května). Připravila jej společnost Scott&Rose, která provozuje portál mbpoint.cz, umožňující porovnání bankovních služeb.
Dodejme, že výhodnou nabídku mají také mBank a Fio banka. Sice nenabízejí konta speciálně pro studenty, ale možnosti bezplatného vedení účtů může využít kdokoliv. I přes určitá omezení, která mBank zavádí od 1. srpnu, zaplatí klienti méně než u jiných bank také za základní služby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.