Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Banky jsou ochotny opět půjčovat

Banky Petr Zámečník 08.10.2009 | 16:11 1 Komentář

Banky znovu začínají projevovat zájem o poskytování úvěrů. Dokladem je úvěr potravinářské společnosti NOWACO Czech Republic ve výši 3,12 mld. Kč, který banky upsaly v téměř o 50 % vyšším objemu.

Na poskytnutí úvěru v objemu 120 mil. EUR se podílely kromě ČSOB, která transakci koordinuje, také banky Calyon, HSBC, Investkredit Bank a UniCredit Bank.

„Jde o jeden z největších syndikovaných úvěrů v České republice za rok 2009. O úvěrové financování byl ze strany bank obrovský zájem. Banky upsaly téměř o 50 % větší objem úvěru, než který byl koordinátorem – tedy ČSOB – poptáván. Banky tímto prokázaly, že i v době finanční krize jsou připraveny nemalými částkami podpořit kvalitní projekty," uvedl Ivan Meloun, ředitel Akvizičního financování v ČSOB.

Zdroj: Tisková zpráva
ČSOB

Jeden komentář: “Banky jsou ochotny opět půjčovat”

  1. xxx napsal:

    velké peníze sehnat není a nikdy nebyl problém. Takto to bylo vždy. Vracíme se do roku 90. Tehdy banky půjčovaly miliardy na obličej – dopadlo to jak to dopadlo. Sehnat 100.000,- pro živnostníka byl neřešitelný problém. Takže se nám historie opakuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.