Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Banky dělají čistku na vysokých manažerských pozicích

Banky 13.02.2019 | 16:31 0 Komentářů

Mít teplé místečko v bance na vysokém postu teď není zárukou jistého pracovního místa. Právě naopak. Banky totiž přecházejí na takzvané agilní, neboli decentralizované řízení a to nepotřebuje tolik vysoce postavených manažerů.

Střetává se tak tradiční bankovnictví s fintechem.  Agilní způsob řízení totiž pro banky představuje způsob, jak mohou udržet krok s technologickými start-upy. Banky už propouštěly ke konci minulého roku.

Předpokládáme, že v důsledku agilní transformace může dojít ke snížení počtu manažerských pozic v řádu nižších desítek, a to zejména na středních úrovních řízení,“ vysvětlil mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Desítky manažerských postů ruší i Komerční banka, kterou už loni na podzim opustil i člen nejužšího vedení banky Libor Löfler. ČSOB prý takové propouštění nechystá. Agilní řízení méně sází na formální organizační struktury a podporuje průběžně vznikající týmy podle toho, co je momentálně potřeba.

Pro banky byla typická pyramidální struktura řízení, která ale zažívá svůj soumrak. Postupný přechod na agilní řízení s sebou přinese i menší potřebu manažerských pozic,“ říká nezávislý personalista Matěj Matolín.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.