Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Banky bojují o každého klienta, hypotéky dál zlevňují

Investice 18.03.2015 | 09:09 0 Komentářů

Hypoindex v únoru klesl na 2,27 procenta. Měsíční splátka průměrné hypotéky je téměř o tři tisíce nižší než před pěti lety.

Banky bojují o každého klienta, hypotéky dál zlevňují

Praha – Hypotéky zlevnily už podvanácté v řadě. Průměrná úroková sazba u nově sjednaných smluv klesla v únoru o dalších sedm setin procentního bodu na 2,27 procenta. Překonala tak dosud nejnižší hodnotu z ledna letošního roku, kdy činila 2,34 procenta.

Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově uzavřených smluv včetně refinancování.

„Pokles úrokových sazeb byl opět tažen aktivitou největších bank, které bojují o každého klienta,“ říká Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

„Průměrná sazba hypotečních úvěrů bude dále klesat i v nadcházejících měsících. Tuzemské finanční ústavy rozhodně nemají důvod očekávat v dohledné době jakékoli zpřísňování měnové politiky,“ říká k dalšímu vývoji ekonom společnosti Roklen Lukáš Kovanda.

Sledované banky sjednaly v únoru celkem 6719 hypotečních úvěrů za 11,632 miliardy korun. Průměrná výše hypotéky tak v únoru vzrostla na 1 731 248 korun.

Splátka této průměrné hypotéky s dobou splatnosti 20 let při nově uzavřené smlouvě vyjde zhruba na 8981 korun měsíčně. Před pěti lety, kdy Hypoindex hlásil sazbu 5,37 procenta, byla splátka u tohoto úvěru o 2800 korun měsíčně vyšší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.