Středa 12. srpna. Svátek má Klára.

Bankovní skupiny přesouvají zisky do daňových rájů

Banky 06.04.2017 | 15:41 0 Komentářů

Vlastníci Komerční banky, UniCredit Bank a Československé obchodní banky vykázali mimořádné zisky v daňových rájích. Český think-tank Glopolis spojuje nesoulad mezi zisky a obraty s možným přesouváním zisků za účelem vyhýbání se daním, což je na rozdíl od daňových úniků ještě v mezích zákona.

Bankovní skupiny UniCredit, KCB Group a Société Générale dosáhly v Lucembursku a Irsku mimořádných zisků vzhledem k jejich ekonomické aktivitě. Ziskovost tamních poboček se vyšplhala na 129 procent. Zisky evropských bank se přitom pohybují v průměru kolem 20 procent.

V daňově nakloněných zemích vykazují matky pěti největších českých bank celkem 29 procent zisku, 19 procent obratu a 12 procent zaměstnanců. Naše analýza ukazuje, že také banky využívají daňové ráje ve velkém,“ uvedl zástupce ředitele Glopolisu Ondřej Kopečný.

Všechny naše společnosti jsou pod dohledem místních a evropských dohlížejících úřadů. Podle seznamu OECD není Irsko ani Lucembursko na seznamu daňových rájů,“ uvedla mluvčí KBC Group Viviane Huybrechtová.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.