CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 03. 2018

0 komentářů

Bankovní pobočky se mění na poradenská centra

 

Internetové bankovnictví snížilo význam bankovních poboček pro běžné bankovní operace. Banky proto mění bankovní pobočky na poradenská centra. 

Lidé nejčastěji navštěvují bankovní pobočky s cílem sjednat některý z bankovních produktů – od běžného účtu, přes spotřebitelské půjčky, po hypoteční úvěry. Nejčastěji se klienti chodí do pobočky poradit s bankéřem.

„Prioritou je pro nás modernizace našich poboček, ze kterých mizí klasické bankovní přepážky a mění se v poradenská centra, kam si klienti chodí především pro radu, jak finančně řešit nejen spoření či bydlení, ale také pojištění či výdaje za energie,“ uvedl Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny (ČS).

Banky také přistupují k rušení poboček, které se vzhledem ke změně preferencí zákazníků staly nadbytečnými. „Kromě rušení poboček budeme rovněž otevírat nové. Některé pobočky už nedávaly ekonomický smysl. Takové postupně uzavíráme. Zároveň ale hledáme další místa, abychom byli co nejblíže našim klientům,” upřesnil Jakub Švestka, mluvčí Moneta Money Bank.

Zdroj: Lidovky.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.