Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Bankéři se obávají nejistého vývoje ekonomiky

Investice 22.03.2012 | 11:10 0 Komentářů

Aktuální průzkum „Banking Banana Skins“ provedený Centrem pro výzkum finančních inovací (CSFI) ve spolupráci s PwC ukázal, že za největší hrozbu bankéři považují makroekonomická rizika, regulace a úvěrová rizika.

Regulace zůstává i nadále důvodem k obavám, a to zejména v kombinaci s rizikem politických zásahů. Je zde totiž řada světových a evropských regulačních iniciativ a přitom neexistuje žádné spolehlivé hodnocení kombinovaných účinků všech navržených opatření. Je třeba zdůraznit, že Česká národní banka si je vědoma těchto rizik a snaží se najít správnou rovnováhu a vhodný mix politik. Nežijeme však v izolaci,“ komentuje Petr Kříž, vedoucí partner sektoru finančních služeb, PwC Česká republika.

Výkonnost českého hospodářství je silně závislá na stavu evropské ekonomiky a na politickém řešení dluhové krize. To má zase zásadní přímý vliv na výkonnost bank. Správná kombinace řízení rozpočtového schodku a růstových stimulů je klíčová pro trvalou ziskovost a stabilitu českého bankovního systému,“ dodává Kříž.

Zdroj: Tisková zpráva PwC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.