Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Bankám se v letošním roce daří

Banky 12.11.2015 | 14:28 0 Komentářů

Zisk Raiffeisenbank vzrostl meziročně ke konci třetímu čtvrtletí letošního roku o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Zisk finanční skupiny UniCredit Bank se meziročně zvýšil o 24 procent na 4,6 miliardy korun.

„Čistý zisk banky, který za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhl výše téměř dvou miliard korun, pozitivně ovlivnila důsledně dodržovaná nákladová disciplína, nižší tvorba opravných položek a na příjmové straně pak především vyšší čisté úrokové výnosy a vyšší výnosy z obchodování na finančních trzích,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida. Vklady klientů vzrostly meziročně o 8,6 procenta na 169 miliard korun a klientské úvěry o 12,2 procenta na 186 miliard korun.

Úvěry poskytnuté klientům UniCredit Bank se zvýšily o 7,4 procenta a vklady o 19,1 procenta. „Pokračujeme v dynamickém tempu růstu konsolidovaného čistého zisku, který převyšuje průměr obou trhů, kde působíme. I přes silné konkurenční prostředí dvouciferný nárůst klientských depozit odráží důvěru klientů v naši finanční skupinu. Faktory, kterými jsou nízké úrokové sazby, oživení na trhu nemovitostí, příznivé podmínky na finančních trzích a především výrazný zájem klientů o naše inovativní produkty a služby přispěly opět k výraznému nárůstu spotřebitelského a hypotečního úvěrování, ale především také korporátního úvěrování, kde vysokou investiční aktivitu pozorujeme obzvláště v segmentu průmyslové výroby. Přední pozici jsme si upevnili i díky prudkému zvýšení objemu nového financování poskytnutého klientům leasingových společností, které vzrostlo meziročně o 42,3 %,“ uvedl generálního ředitele a předsedy představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Jiřího Kunerta.  

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank, UniCredit Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.