Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Banka JPMorgan očekává další krizi v roce 2020

Investice 17.09.2018 | 13:09 0 Komentářů

Další finanční krize by podle banky JPMorgan Chase měla přijít v roce 2020. Neměla by ovšem být tak devastující jako finanční krize po pádu americké banky Lehman Brothers.

Akciový trh by se totiž měl při příští krizi podle analýzy JPMorgan propadnou o 20 procent. Během poslední krize přitom index S&P 500 odepsal 54 procent. Současná situace na finančních trzích je ale odlišná a skýtá nová rizika, a to především nižší likviditu na trzích.

Podle Marka Kolanovice z JPMorgan jde o průvodní jev velkého posunu od aktivně řízeného investování k pasivnímu, který sází na akciové indexy, burzovně obchodované fondy a kvantitativní obchodní strategie. Aktivních investorů, kteří při propadu akcií sází na akcie z jejich pohledu podhodnocené, čímž v podstatě přispívají k jejich případnému budoucímu růstu, ubývá.

„Trend snižuje schopnost trhu zabránit a zotavit se z velkých propadů,“ doplňuje výkonná ředitelka JPMorgan Joyce Changová. Jiní analytici to ale tak černě nevidí. „Není třeba malovat čerta na zeď, podle makrodat se globálnímu hospodářství daří dobře a má pozitivní výhled do budoucna,“ míní analytik BH Se

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.