Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Banco Popolare změní vlastníka. 100% podíl získal AnaCap

Banky Luboš Svačina 10.12.2009 | 14:06 0 Komentářů

Italská bankovní skupina Banco Popolare se rozhodla odprodat svůj 100% podíl v tuzemské Banco Popolare Česká republika. Novým majitelem banky je britský investiční fond AnaCap Financial Partners. Hodnota transakce činí 47 milionů eur.

AnaCap Financial Partners se zaměřuje na investice do společností finančního sektoru v Evropě s výrazným růstovým potenciálem a silným managementem nebo na společnosti, jež je potřeba restrukturalizovat. Fond disponuje zhruba částkou 920 milionů EUR. Největšími podílníky fondu jsou globální institucionální investoři v čele s Goldman Sachs (166,44 USD, 2,84%), Morgan Stanley (30,35 USD, 0,66%), Allianz (82,74 EUR, 1,43%), Honeywell (40,26 USD, 0,05%) či Adams Street Partners.

V září 2007 AnaCap získal například majoritní podíl ve společnosti Credoma a.s., která se zaměřuje na poskytování hypotečních úvěrů v České republice. „Nedostatek úvěrů motivoval některé společnosti k tomu, aby zredukovaly jiné než hlavní činnosti, a tato akvizice nám poskytuje příležitost pomoci bankovnímu odvětví růst a stát se jedním z nejrentabilnějších trhů v Evropě. České domácnosti mají jedny z nejkonzervativněji řízených financí v Evropě, takže v Česku existuje značný prostor pro růst rozumných a jednoduchých spotřebitelských úvěrů a depozitních produktů,“ komentoval transakci společník AnaCapu Chris Patrick.

Banco Popolare ČR je univerzální komerční bankou malou pobočkovou sítí, která se doposud zaměřuje především na drobné a střední firmy a podnikatele. AnaCap se po dokončení akvizice dle svého vyjádření zaměří na "rozšíření produktového mixu, prohloubení dovedností zaměřených na řízení a optimalizaci řízení aktiv a pasiv banky".

Zdroj:
Aktualne.cz, Euro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.