Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Bakalův nový sál v Karlíně čeká první zatěžkávací zkouška

Investice 10.06.2014 | 17:17 0 Komentářů

Multifunkční sál Forum Karlín jako první otestuje americká skupina Nine Inch Nails.

Bakalův nový sál v Karlíně čeká první zatěžkávací zkouška

Praha – Multifunkční sál Forum Karlín podnikatele Zdeňka Bakaly za čtvrt miliardy korun se poprvé otevře ve středu 11. června. Jako první jej otestuje americká skupina Nine Inch Nails. Všech tři tisíce míst je vyprodaných.

Kanceláře na nájemníky teprve čekají, první se nastěhují v červenci.

 „V multifunkčním sále Fora Karlín se už ve středu představí publiku americká industriální skupina Nine Inch Nails, o den později pak skupina Kosheen,“ uvedl ředitel společnosti Forum Karlín Ondřej Špalek.

Příští týden se zde koná mezinárodní urbanistická konference reSite a v srpnu tu vystoupí kapela Queens of the Stone Age. Na podzim do Fora Karlín zavítá zpěvačka Lara Fabian a festival Struny podzimu, dodal Špalek.

Až sto akcí ročně

Hala má kapacitu až tří tisíc míst. Pronájem haly bez služeb pořadatele akcí vyjde na 200 tisíc korun za 24 hodin, za služby typu ochranky, hasičů či úklidu zájemci připlatí dalších 100 tisíc korun.

„Počítáme s pořádáním 80 až 100 akcí ročně. Na 70 procent bude hudební produkce, zbylých 30 procent pak přehlídky, kongresy nebo natáčení televizních pořadů,“ řekl provozní ředitel projektu Štěpán Svoboda.

Návratnost investice vedení společnosti odhaduje na 15 až 20 let v závislosti na vývoji trhu.

Šest pater kanceláří

Náklady na stavbu multifunkční haly spolkly čtvrtinu miliardového rozpočtu na celý projekt, jehož součástí jsou mediální newsroom vydavatelství Economia, moderní kancelářská budova s 9500 metrů čtverečních kancelářských ploch v šesti podlažích a 210 parkovacích míst pro nájemce kanceláří.

Poslední tři patra obsadí společnosti ze skupiny BM Management manželů Bakalových, které by se měly nastěhovat na začátku září. Největším nájemcem mimo skupinu bude společnost Social Bakers. „Aktuálně máme pronajato 90 procent kancelářských ploch. První nájemci se do nich nastěhují v červenci,“ řekl  Špalek.

Stavební práce na projektu byly zahájeny v srpnu 2012. Projekt za miliardu korun financuje Bakala jako soukromá osoba. Autory staveb jsou pražský ateliér AED project a známý španělský architekt Ricardo Bofill.

Poznámka redakce: Spoluvlastníkem firmy Forum Karlín je Zdeněk Bakala, který vlastní také Centrum Holdings, vydavatele deníku Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.