Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Babiš chce obchodovat akcie Mafry na burze

Investice 13.11.2013 | 16:41 0 Komentářů

Podnikatel, miliardář a lídr hnutí ANO Andrej Babiš uvažuje o vstupu vydavatelství Mafra na burzu. Ještě předtím plánuje rozšířit svou sbírku médií a cenné papíry nabídnout v „jednom balíku“. Informace byla zveřejněna v The New York Times a ČTK ji potvrdil sám Babiš s tím, že část akcií by nabídl zaměstnancům. 

Podle článku, který o podnikateli napsal americký list The New York Times, by Babiš měl být pouze menšinovým akcionářem. „Znechucen obviněními z nepatřičného ovlivňování plánuje Babiš Mafru a budoucí mediální akvizice veřejně obchodovat a stát se menšinovým akcionářem,“ napsal deník. Noviny tak přioměly Babišův telefonát do redakce Lidových novin krátce poté, co letos vydavatelství převzal a zjišťoval proč noviny nenapsaly o tiskové konferenci jeho politického hnutí.

Babiš zatím neřekl, jaká burza by přicházela v úvahu. Poukázal ale na to, že podobně se na burze obchoduje například polský list Gazeta Wyborcza. Veřejnému obchodování by ale měla předcházet koupě dalších médií. „Perspektivně bychom to všechno zabalíkovali a dali na burzu a zamotivovali i některé vybrané redaktory a komentátory, aby byli kvazi spoluvlastníky,“ řekl Babiš.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.