Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Až ve 24 letech na silnou motorku. Možná je i to brzy

Investice 15.06.2011 | 15:07 0 Komentářů

Existují i hlasy volající po zavedení psychotestů

Praha – Mladíkům, kteří si přejí od svých otců k 21. narozeninám supersportovní motocykl, se to zřejmě nebude líbit. Odborníci na bezpečnou jízdu ovšem silničnímu zákonu, která posouvá možnost získání řidičského oprávnění na nejsilnější motorky až na 24 let, umírněně tleskají.
Cíl je totiž jednoznačný: Snížit počet mrtvých řidičů na motocyklech na našich silnicích. Letos je jich je pravděpodobně kvůli příznivému počasí výrazně více než například loni. Pohřební vozy odvezly za prvních pět měsíců 24 mrtvých motorkářů a jejich spolujezdců.
Situace se zhoršuje dlouhodobě. Na miliardu ujetých kilometrů je v Česku podle evropských průzkumů více než 200 mrtvých motorkářů a s Maďarskem, Slovinskem a Lotyšskem patříme k zemím s největším rizikem pro motorkáře, že se na svém stroji zabijí.
Motocykl často cvičí s jezdcem
Nejčastější příčinou nehod motorkářů, mezi nimiž drtivě převažují právě řidiči silných strojů, jsou nezvládnutí motocyklu a nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky. „To je jen potvrzení toho, že velká část motorkářů ve skutečnosti na motorce vůbec neumí jezdit. „Když k nám přijedou na kurzy, tak jim dělá problém projet jednoduchý slalom,“ říká šéf mostecké školy bezpečné jízdy Jiří Patera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.