Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Až 200 tisíc Číňanů si koupilo nový iPad od pašeráků

Investice 23.03.2012 | 05:30 0 Komentářů

Dealeři dováží tablet ze sousedního Hong Kongu nebo z USA a prodávají ho až třikrát dráž

Peking – Čínští fanoušci iPadu si se zákazy hlavu nelámou. Ačkoliv si oficiálně na nový produkt od Applu musí ještě počkat, řada z nich již poslední verzi má. Podle mediální skupiny China United Television jich za uplynulý týden propašovali do země na 200 tisíc kusů.
Nejčastěji si iPad nechají tajně vozit ze sousedního Hong Kongu. Ten patří do desítky zemí, kde se tablet začal prodávat hned 16. března. Prodejům do Číny se tu přitom Apple snažil usilovně zabránit. Každý zákazník proto musel při nákupu předložit své identifikační údaje.
Kromě toho Číňani pašují novinku od Applu také ze Spojených států amerických. Předpokládá se, že za každý iPad prodaný čínským překupníkům, dostanou američtí prodejci 20 dolarů (zhruba 375 Kč) navíc.
Až třikrát vyšší cena
Na černém trhu se tablety podle serveru Tech in Asia obchodovaly až za 1580 dolarů (29 685 Kč) za jednodušší verzi. V USA se přitom tentýž výrobek prodává za třetinu. Jak ale uvádí jeden z překupníků, ceny jdou postupně dolů a nyní se již pohybují na 600 USD (11 272 Kč).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.