Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

AXA se svým jednorázovým pojištěním Balance 6 klienty zaujala

Od prosince 2008, kdy AXA začala nabízet jednorázové životní pojištění BALANCE 6, do 31. března 2009 vložili klienti do BALANCE 6 finanční prostředky v objemu téměř 264 miliónů korun.

Výhodou BALANCE 6 je mimo jiné 100% návratnost investovaných prostředků a nulový vstupní poplatek. Peníze jsou klientům zároveň k dispozici v průběhu celé doby investování. Novinkou v nabídce pojišťovny AXA je další jednorázové životní pojištění – Balance 8, jehož uvedení na trh proběhlo v dubnu letošního roku. Pojistná smlouva opět nabízí 100% garanci na vložené finanční prostředky, pojistná doba je 8 let a minimální vklad 70 tisíc korun. Zhodnocení vložených prostředků do jednorázového životního pojištění Balance 8 závisí na vývoji tří indexů. Klienti participují z 50 % na růstu aktivně řízeného komoditního indexu, další dva indexy – akciový a dluhopisový – pak mají oba 25% váhu.

„O garantované produkty je v současné době, která je provázena velkou nestabilitou na finančních trzích, výrazný zájem. Produkty BALANCE 6 a Balance 8 jsou zajímavé pro investory, kteří chtějí dosáhnout zajímavého výnosu a zároveň mají obavy z poklesu akciových trhů. Výsledky první emise BALANCE 6 to potvrzují,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA. „Přestože v tuto chvíli je ještě krátká doba pro hodnocení úspěšnosti prodejů Balance 8, předpokládáme, že budou opět velmi úspěšné,“ dodává Marek Zeman.

Při výpočtu celkového výnosu Balance 8 se vychází z průměrné hodnoty investice za dobu pojištění. Například při každoročním 10% zhodnocení bude po osmi letech klientovi vyplacen jeho vklad navýšený o 57 %. V případě smrti úrazem poskytuje pojišťovna plnění ve výši aktuální hodnoty investice navýšené o 50%. Toto navýšení může dosáhnout až 500 tisíc korun.

Jednorázového pojištění Balance 8 se týká také otázka v soutěži o Apple iPhone, jenž pořádá server Investujeme.cz ve spolupráci s pojišťovnou AXA.   

Zdroj: Tisková zpráva pojišťovny AXA

Jeden komentář: “AXA se svým jednorázovým pojištěním Balance 6 klienty zaujala”

  1. Willi napsal:

    Primavera – obdobný produkt AXY, kde také slibovala 100 návratnost vkladu. AXA vůbec hospodaří úžasně – zhodnocení PF za poslední 4 roky bezkonkurenčně nejnižší, za rok 2008 připsala klientům 0,0% zhodnocení – výpisy již někteří klienti obdrželi. Zhodnocení PRIMAVERY /10 letý vklad/(údaje v %)
    1 den 2,66 1 týden 2,66 1 měsíc 3,10
    3 měsíce -8,19 6 měsíců 9,55 1 rok -1,18 3 roky- od založení -10,42

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.