Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

AXA prostřednitvím svého nadačního fondu rozdělila vědcům 13 milionů eur

Výzkumný fond AXA (AXA Research Fund) uzavřel první rok své existence. V průběhu uplynulého roku rozdělil mezi různé evropské výzkumné instituce a mladé vědce více než 13 milionů eur.

Během prvních pěti let svého fungování plánuje Výzkumný fond AXA rozdělit 100 milionů eur, což z něj činí přední evropskou iniciativu na podporu vědy. Účelem fondu je přispívat k poznání a prevenci největších rizik pro člověka a životní prostředí. Mezi sponzorovanými organizacemi byly 3 přední akademické instituce (IHES (Institut des Hautes Etudes Scientifiques, Toulouse Sciences Economiques, INSERM – Paříž), dále potom 4 víceleté projekty realizované světovými vědeckými týmy a 58 individuálně bádajících mladých vědců z 13 zemí světa.

„Výzkumný fond AXA se rozhodl pomáhat výjimečným institucím udržitelným způsobem – pomocí kapitálových dotací, což je v rámci západní Evropy zcela nový přístup,“ prohlásil Ezra Suleiman, předseda Vědecké rady. „Vědcům, kterým poskytujeme prostředky, jsme chtěli zaručit naprostou nezávislost a svobodu, protože ta je pro úspěch zásadně důležitá. V roce 2009 v tom hodláme pokračovat s důrazem na mezinárodní dimenzi našich investic.“

Zdroj: Tisková zpráva AXA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.