Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

AWD zveřejnila své rekordní výsledky za rok 2007

Celkové tržby AWD Holding AG se zvýšily o 4,7 % na rekordních 762,4 milionů EUR. Nový rekord: 6 439 poradců. EBIT se zvyšoval rychleji než příjmy, EBIT marže dosáhla dalšího rekordu: 11,1 %. V České republice AWD zaznamenala nárůst obratu o 70 %. (Tisková zpráva AWD)

AWD Holding AG, největší nezávislý finanční poradce v Evropě, ohlásil za rok 2007 nejlepší výsledky ve své historii. I přes negativní vývoj na mezinárodních finančních trzích zvýšil AWD Holding své konsolidované příjmy na rekordní výši 762,4 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 4,7 %. Kromě toho AWD zvýšila svůj zisk před odečtením úroků a daní (EBIT) o 8,6 %, na historicky nejvyšší hodnotu 84,5 milionů EUR. „Tyto skvělé výsledky ukazují, že náš model nezávislého poradenství je receptem na úspěch i v tomto složitém období,“ řekl Carsten Maschmeyer, zakladatel, generální ředitel a předseda správní rady AWD Holding AG.

V roce 2007 AWD Holding rostl téměř ve všech regionech. Hlavními tahouny celkových příjmů (50 %) byly německé společnosti skupiny. Vývoj příjmů byl také mimořádně příznivý v klíčovém regionu Rakouska a střední/východní Evropy (CEE), protože zde opět rostl ve dvojciferných číslech, o 20,6 % na 165,4 milionu EUR.

Společnost AWD Česká republika i v třetím roce svého působení v ČR dynamicky roste a v roce 2007 zvýšila svůj obrat o dalších 70 %. Řadí se tak mezi nejúspěšnější a nejrychleji rostoucí dceřiné společnosti celého holdingu. Tohoto silného růstu dosáhla AWD především orientací na bonitní klientelu a vysokou kvalitou vlastních pracovníků.

Důraz na kvalitu poradců potvrzuje i produktivita na jednoho poradce, která v roce 2007 činila více než 1,3 mil. Kč. "Produktivitou na poradce AWD Česká republika opět jasně stanovila zcela novou hranici,“ říká Ing. Michal Pyšík, generální ředitel AWD Česká republika, a dodává: "Produktivita se samozřejmě přímo odráží i v průměrné výši příjmů našich poradců. Proto můžeme nabídnout jedny z nejvyšších platů v České republice napříč všemi finančními institucemi a zároveň se právem řadit mezi nejatraktivnější zaměstnavatele.“ I v této oblasti očekává AWD Česká republika další růst.

Vývoj nejdůležitějšího ukazatele hodnoty skupiny AWD – počtu poradců – byl také velmi pozitivní. Po získání 333 nových poradců v roce 2006 se jejich počet v roce 2007 zvyšoval ještě rychleji, o 399 na celkových 6 439. „Jsme hrdí na kvalitu našeho vzdělávacího systému, který nám i v tomto roce umožnil zvýšit počet poradců na novou, rekordní úroveň,“ řekl Carsten Maschmeyer.

Poradenství skupiny AWD využilo v roce 2007 celkem 487 600 zákazníků (+5,0 %), což je největší množství za jeden rok v historii společnosti. Poradenství se týkalo především komplexní správy privátních financí, plánování penzijních řešení, investic, ochrany před riziky a vytváření aktiv.

Díky rekordním příjmům bude AWD Holding AG pokračovat ve své atraktivní politice vyplácení dividend. Na pravidelné valné hromadě, která proběhne 4. června 2008, navrhne správní a dozorčí rada výplatu dividend ve výši 1,50 EUR na akcii.

AWD získala v loňském roce strategického partnera pojišťovací skupinu Swiss Life, která 19. března oznámila, že ve společnosti AWD Holding AG drží 86,2 % akcií. Dalším zájemcem o koupi AWD byla také Deutsche Postbank.  

6 komentářů: “AWD zveřejnila své rekordní výsledky za rok 2007”

 1. Karel napsal:

  AWD je podle obratu podstatně větší než OVB (http://www.ovb.cz/LinkClick.aspx?link=documents%2f20080308_pm_cz.pdf&tabid=4996&mid=15028). Mýtus OVB o evropské jedničce odkráčel na smetiště dějin.

  • Bodo napsal:

   „Poradenství“ od bratra jednoho z členů vedení AWD ČR jsem viděl v Ostravě u klienta. Klient chtěl refinancovat stávající úvěr. Jedním slovem – stačilo. Klient pro refinancování dostal 2 IŽP. Přeji hodně dalších „zisků“ do budoucna a ještě více oškubaných klientů.

 2. habakuk napsal:

  To je mi pěkná nezávislost, když Swiss Life drží přes 86%!

  • Loki napsal:

   No OVB jsou na tom podobně. Taky je vlastněna z velké části pojišťovnami. To je mi pěkná nezávislost.

   • habakuk napsal:

    Opravdu dobrý argument od zarytého antiOVBka, zapomněl jste dodat, že žerou malé děti. Článek je o AWD a ani jednou jsem tam nenašel ta tři písmena, která vás tak iritujou.

    • Loki napsal:

     Nejsem vubec zarity antiOVBak. V OVB pracuje mnoho lidi co delaji praci jak maji. Ale vasi prezdivku mam spojenou s OVB, tak mi prislo vhodne upozornit na to, ze vy v OVB co se tyce nezavislosti a vlastnickymi podily spolecnosti prakticky stejne. Kdybyste na to nereagoval nebo alespoň uznal, že je to pravda a šel dál, tak by to bylo v pořádku. Ale vy tu reagujete jak malé dítě, kterému někdo rozšlapal bábovičku. Zkuste měřit stejným metrem ať už se jedná o vaši společnost či jinou. Jenom tak můžete dospět k objektivním názorům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.