Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

AWD podpořila v roce 2009 dobročinné projekty částkou přesahující jeden a půl milionu korun

Částkou 1 705 000 korun pomohla v loňském roce nadace Pomoc dětem společnosti AWD Česká republika podpořit přes dvacet projektů, které pomohou zlepšit kvalitu života stovkám, možná až tisícům zdravotně znevýhodněných dětí (tisková zpráva AWD).

AWD Česká republika se stejně jako většina finančně silných společností aktivně věnuje charitativním činnostem. Unikátní je ovšem model financování AWD nadace, který funguje ve všech zemích, kde nadace působí. V AWD totiž pracovníci dobrovolně přispívají na účet nadace 1% svých příjmů.

V loňském roce nadace společnosti AWD Česká republika Pomoc dětem podpořila více než 20 různých projektů za celkovou částku přesahující 1,7 mil. Kč. Videogastroskop pro Dětskou nemocnici Brno v hodnotě 400 000 Kč, dětský speciální vozíček pro malou Marušku za 38 000 Kč, autistické pomůcky pro Verunku v ceně 48 250 Kč, příspěvek 180 000 na složitou operaci pro Patrika či dva inkubátory pro nemocnici ve Znojmě v ceně 260 000 Kč. To je jen malý výčet dobročinných projektů, které AWD nadace Pomoc dětem podpořila.

Vzhledem k tomu, že si AWD Česká republika uvědomuje nutnost a důležitost charitativních akcí a dobročinných projektů, plánuje jich mnoho i na rok2010. Již v lednu se například AWD nadace společně s AWD – Stiftung Kinderhilfe, nadací AWD v Německu, podílela částkou téměř 800 000 Kč na okamžité pomoci dětem na Haiti, za kterou děti získají lékařskou pomoc, potraviny a pitnou vodu.

Celkově plánujeme letos v rámci nadace podpořit projekty částkou blížící se 2 mil. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.