Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Aviva mění svůj evropský obchodní model

Pojišťovací skupina Aviva začala v rámci programu „Quantum Leap“ integrovat všechny své evropské pobočky. Cílem je sjednotit distribuci, zjednodušit produktovou nabídku a zrychlit uvádění nových produktů na trh.

Aviva plc již jmenovala nový panevropský management a začala integrovat fungování dvanácti samostatných evropských společností. Aviva chce vybudovat jednotný evropský přístup k distribuci, zjednodušit produktovou nabídku a zrychlit uvádění nových produktů na trh.  Od přechodu na tento operační model Aviva očekává významné zvýšení výkonnosti evropské části

Evropské obchodní aktivity jsou hlavním zdrojem výnosů světové finanční skupiny Aviva. V první polovině roku 2009 se evropské společnosti Aviva (kromě Velké Británie a včetně Delta Lloyd) podílely na výsledcích celé skupiny 50 procenty v oblasti životního a důchodového pojištění a 44 procenty na provozním zisku (dle IFRS).

„Jednotné fungování v Evropě je velmi významným krokem pro  společnost Aviva. Pomůže nám zlepšit kvalitu našich produktů, zvýší výkonnost a přinese užitek našim zákazníkům a akcionářům,“ komentuje tuto změnu Andrea Moneta, generální ředitel Aviva Europe. 

Zdroj:  Tisková zpráva Aviva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.