Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Avia už svůj elektromobil testovala v pražských ulicích

Investice 18.05.2010 | 09:28 0 Komentářů

V USA již podobných automobilů jezdí sedm desítek

Praha – Už i praktické testy v pražském provozu má z sebou elektrický nákladní vůz, který společně vyrábí letňanská automobilka Avia Ashok Leyland Motors (AALM) s firmou Smith Newton z Velké Británie.
Elektrická výbava pochází z britské firmy, naopak podvozek a kabina se vyrábí v Avii. Oficiální premiéru bude mít tento vůz na brněnském veletrhu užitkových vozidel Autotec 2010 začátkem června.
„Elektrické auto jsme otestovali v rámci týdne pražské elektromobility a jízdu v dopravní špičce po Praze vůz zvládl bez problémů. A právě na největším evropském veletrhu užitkových vozidel chceme začít oslovovat zákazníky z České republiky a z dalších zemí střední a východní Evropy,“ přibližuje plány výkonný ředitel AALM Marcus Pauels. Podobné vozy přitom obě firmy již s úspěchem dodávají do USA. Dosud jich tam dodali zhruba 70 kusů.
Cenu oznámí v Brně
Manažer marketingu AALM Michal Bačkovský dnes pro deník Aktuálně.cz sdělil, že cena pro český trh bude oznámena na autosalon v Brně. „Doufáme ale, že by se v budoucnu mohla podstatně snížit, pokud by byl schválen systém státních dotací pro elektromobily,“ sdělil Bačkovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.