Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Avia bude dělat také podvozky pro britské autobusy

Investice 23.08.2010 | 13:17 0 Komentářů

Hned po návštěvě prezidenta Obamy ve firmě Smith se zvedl zájem o elektrovozy

Praha – Také podvozky pro autobusy britské značky Optare bude dodávat automobilka Avia Ashok Leyland Motors (AALM), která sídlí v Praze-Letňanech.
„Rozšíření tradičního portfolia produktů Avia, které historicky tvořily hlavně lehké nákladní automobily s naftovým pohonem, zapadá do koncernové strategie automobilové divize skupiny Hinduja Group,“ uvedla firma v tiskové zprávě.
 „Naše mateřská společnost Ashok Leyland získala čtvrtinový podíl britského výrobce autobusů Optare. Spolu s programem podvozků pro autobusy, které vyvíjíme na platformě podvozků pro nákladní automobily u nás v Avii, tak potvrzujeme dlouhodobou strategii získání významného podílu na světovém trhu autobusů,“ vysvětluje výkonný ředitel AALM Marcus Pauels.
Podvozky pro elektromobilu tvoří třetinu výroby
Společnost Optare je součástí skupiny Tanfield, což je mateřská společností firmy Smith Electric Vehicles. S tou společně už více jak pět let Avia vyrábí elektrovozy pro evropský trh, a od loňského podzimu také pro trh v USA. V letošním roce budou dodávky pro Smith tvořit třetinu veškeré výroby letňanské továrny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.