Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

AVG chce ještě letos vstoupit na burzu

Softwarová společnost AVG chce i přes nepříznivou situaci na trzích ještě letos vstoupit na burzu. Úpis by měl proběhnout na burzách v Amsterodamu, Praze a ve Varšavě, podobně jako tomu bylo u akcií NWR. Píše o tom deník E15.

Společnost připravuje prospekt emitenta, který pak musí schválit holandský regulátor. Pokud budou podmínky příznivé, mělo by dojít k emisi ještě letos. Podle informací E15 emisi připravují banky UBS s Goldman Sachs a jedná se ještě se dvěma lokálními spoluaranžéry emise.

O tom, že to společnost myslí svůj vstuo na burzu vážně svědčí i přejmenování z Grisoft na AVG a angažování nové ředitelky pro globální korporátní komunikaci a vztahy s investory Siobhan MacDermottové. Ta předtím působila ve společnosti McAfee.

AVG byla založena v roce 1991 a je předním poskytovatelem antivirových produktů, které chrání více než 80 milionů počítačů po celém světě. Od zakladatele Jana Gritsbacha ji koupila investiční firma Benson Oak finančníka Gabriela Eichlera, který pak prodal 65 procent za 1,2 miliardy korun polskému fondu Enterprice Investors společně s Intel Capital.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.