Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Avastu se start na londýnské burze nevydařil

Investice 11.05.2018 | 10:29 0 Komentářů

Vstup na londýnskou burz se antivirové společnosti Avast příliš nevydařil. Během prvního dne obchodování se její akcie propadly o 5,4 procenta z 250 až na 236,5 pence. V pondělí zkusí štěstí i na pražské burze.

Investiční banky zpravidla stanovují takovou cenu při IPO, aby v prvních dnech rostla. „Pro většinu investorů je stanovení ceny emise na dolním okraji pásma i první obchodování akcií pravděpodobně zklamáním. Cena se ale může rapidně měnit, zejména první dny po IPO,“ uvádí makléř BH Securities Martin Vlček. Akcie Avastu uzavíraly obchodování poklesem o 1,6 procenta na 246 pencích.

Celkový objem emise dosáhl 816 milionu dolarů, z toho přibližně 200 milionů dolarů jsou nově vydané akcie a zbylá část jsou prodeje podílů stávajících akcionářů. Primární úpis akcií ocenil antivirovou společnost na 2,4 miliardy liber.

Akcie Avastu míří i na pražskou burzu jako duální listing. „S akciemi Avastu se začne obchodovat v pondělí,“ uvádí mluvčí pražské burzy Jiří Kovařík a dodává: „Chceme, aby čeští investoři mohli investovat do firmy, která má české kořeny.“

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.