Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Avast zvýšil zisk a vyplatí dividendu. Akcie na pražské burze posilují

Investice 22.08.2018 | 10:17 0 Komentářů

Technologická společnost Avast zveřejnila první hospodářské výsledky od letošního vstupu na londýnskou burzu. V prvním pololetí se Avastu podařilo zvýšit provozní zisk, tržby i zisk na akcii. Společnost také hodlá vyplatit dividendu za letošní rok. Akcie Avastu reagovaly růstem o téměř tři procenta.

Čistý provozní zisk (EBIDTA) společnosti se meziročně zvýšil o 10,6 procenta na 222,1 milionů dolarů a čistý zisk na akcii (EPS) o 12,4 procenta na 0,14 dolarů. Očištěné tržby vzrostly meziročně o 5,4 procenta na 403,3 milionu dolarů.

„Za posledních šest měsíců došlo k pozitivnímu vývoji na globálním trhu digitální bezpečnosti. V důsledku nové legislativy a četných případů úniku dat vzrostly obavy o ochranu soukromí a koncoví uživatelé i firemní zákazníci se adekvátně tomu více zaměřili na zabezpečení a celosvětově tak jejich výdaje zaznamenávají dvouciferný růst,“ uvedl v dnešním prohlášení generální ředitel Avastu Vince Steckler.

Avast také oznámil, že hodlá zahájit výplatu dividend za letošní rok (květen až prosinec). Vyplacena by měla být během první poloviny roku 2019. Dividendový výplatní poměr byl zůstat kolem 40 procent volného peněžního toku (cash flow).

Akcie Avastu jsou v rámci duálního listingu od května obchodovány také na pražské burze na trhu Free Market. Krátce po začátku obchodování v reakci na výsledky akcie Avastu na pražské burze posilovaly o 2,9 procenta.

Zdroj: Patria.cz, Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.