Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Avast navýšil tržby a mění vedení. Akcie se propadají

Investice 14.03.2019 | 13:21 0 Komentářů

Tržby antivirové společnosti Avast vzrostly v loňském roce o 8,3 procenta na 811,5 milionu dolarů (téměř 18,5 miliardy korun). Výše navrhované dividendy výrazně předčila očekávání trhu. Zpráva o změně vedení ale poslala akcie společnosti pod hranici 90 korun.

Nárůst celkových tržeb byl tažen především tržbami za dodávky bezpečnostních produktů na PC domácnostem, které meziročně vzrostly o 12 procent na 580 milionů dolarů. Čistý příjem společnosti se zvýšil o 6,2 procenta na 270,8 milionu dolarů.

„V souladu s očekáváními předvedla firma silný finanční výkon. Očištěné výnosy skupiny Avast vzrostly o 8,3 procenta na srovnatelné základně, díky zejména dvoucifernému růstu segmentu Consumer Desktop. Rovněž jsme udrželi vysokou úroveň ziskovosti při očištěné EBITDA marži na 54,1 procenta za celý rok,“ uvedl generální ředitel Avastu Vince Steckler.

Společnost oznámila, že výše navrhované dividendy za období od 15. května do 31 prosince loňského roku bude 8,6 centu na akcii. Trh přitom očekával dividendu ve výši 4,6 centu na akcii.

Avast současně s hospodářskými výsledky také oznámil změnu vedení společnosti. Dosavadního šéfa Avastu Vince Stecklera po deseti letech na konci června vystřídá v čele společnosti Ondřej Vlček, který v současné době zastává pozici prezidenta spotřebitelské divize. Akcie Avastu na pražské burze na zprávu o změně vedení reagovaly poklesem o 3,3 procenta a dostaly se pod hranici 90 korun.

Zdroj: ČTK, Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.