Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Automobilky už věří v lepší zítřky: Staví nové továrny

Investice 19.07.2010 | 12:08 0 Komentářů

Stavební ruch bude zaznamenán zejména v Číně, ale také třeba v Jižní Americe

Peking, Bratislava – Velké světové automobilky věří, že finanční krize je na ústupu a již zhruba za dva roky nastane opět hlad po nových automobilech. Proto nyní velká část z nich oznamuje investice do výstavby nových továren. Největší část z nich směřuje do Číny.
Poslední zpráva přišla od americké automobilky Ford Motor. Ta postaví novou továrnu v Číně za 300 milionů dolarů (zhruba šest miliard Kč). Informoval o tom internetový server BBC. Závod zahájí provoz v roce 2012 a bude vyrábět 300 000 vozů ročně.
Ford továrnu postaví společně se svým čínským partnerem Jiangling Motors. S tím již nyní provozuje dvě továrny s celkovou kapacitou 210 000 vozů ročně.
V Číně staví i Volkswagen a PSA
Zřejmě největší aktivitu v Číně vyvíjí německý Volkswagen. Minulý týden oznámil, že v Číně postaví již svou jedenáctou továrnu.Závod zahájí provoz v roce 2013 a bude vyrábět až 300 000 vozů ročně. Továrna by měla vytvořit zhruba 4000 pracovních míst. Nová továrna je součástí plánu firmy na zdvojnásobení výrobní kapacity v Číně na zhruba tři miliony vozů ročně během tří až čtyř let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.